Косовскиот премиер Авдулах Хоти во посета на Македонија

44

Делегација на Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти денеска ќе престојува во посета на Македонија.

Владата најави дека Хоти ќе има тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев и Хоти и официјална средба заедно со делегациите на двете земји, после што ќе следува заедничка прес-конференција.

Најавена е и средба на косовскиот премиер со претседателот на ДУИ, Али Ахмети.