Сончево и топло со температура до 30 степени

308

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.