Знамињата пред Влада на половина копје

195
Фото: Маја Јаневска Илиева

Знамињата пред Владата денеска и утре ќе стојат спуштени на половина копје.

Поради автобуската несреќа која се случи синоќа кај селото Ласкарци на патот Скопје – Тетово, во која животот го загубија 14 лица, денеска и утре, 14 и 15 февруари, се прогласени за денови на жалост.