До понеделник суво и топло, од вторник заладување

141

Стабилно, суво и топло време ќе има до понеделник, а веќе од вторник се очекува позначителна промена на времето со поизразено заладување и опаѓање на температурите.

Управата за хидрометеоролошки работи најавува извесно зголемување на облачноста во недела кога се очекува да има благо опаѓање на дневната температура и умерен северен ветер. 

До недела дневните температури ќе бидат во пораст и ќе достигнат до 34 степени.