Времето денес сончево со температура до 23 степени

72

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервалот од 19 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 21 степен.