Времето денес сончево и ветровито со температура до 13 степени

141

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне облачноста ќе се зголеми. Температура ќе се движи во интервал од 7 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.