Ветер и до 100 километри на час

179

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час

Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување на слаб снег.