Фото: Маја Јаневска-Илиева

Угостителските објекти ќе работат со продолжено работно време во работните денови, односно до полноќ, а за време на викендите до еден часот по полноќ, одлучи Владата на вечерашната седница. Министерот за економија, Крешник Бектеши, на својот профил на Фејсбук ја потврди информацијата.

По укинувањето на рестриктивните мерки, рестораните и кафеаните имаа право да работат до 22 часот.

U miratua vendimi për vazhdimin e orarit të punës për objektet gastronomike deri në mesnatë gjatë ditëve të…

Posted by Kreshnik Bekteshi on Петок, 19 јуни 2020