Фото: Игор Бансколиев

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 443 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.