За полицискиот час и за изборите ќе се разговара утре

746

Во текот на утрешниот ден ќе биде познато дали ќе има ублажување на мерките, како што истакна министерот за здравство Венко Филипче во денешното гостување во емисијата „Здраво Македонија“ на Канал 5.

Одржувањето на изборите, по проценките на стручните лица, исто така ќе биде тема на расправа за надлежните здравствени власти.

Министерот нагласи дека граѓаните мораат и натаму да ги почитуваат мерките, и покрај тоа што бројот на заразени се намалува.