Двајца новозаразени од ковид во Прилеп

723
Фото: Каролина Мицевска

Во општина Прилеп денеска има двајца новозаболени и едно оздравено лице од коронавирус.

Во самоизолација се наоѓаат 85 лица.

Во изминатото деноноќие немало нарушувања на полицискиот час, а во изминатите два дена против 10 лица се поднесени прекршочни пријави заради неносење заштитни маски. Ка.М.