Во Србија 345 новозаразени, починаа 12 лица

78

Во Србија потврдени се 345 нови случаи на ковид-19, а во изминатото деноноќие починале 12 лица.

Како што соопштија српските медиуми, направени биле 7.032 тестирања.

Во моментов на респиратор се 139 пациенти.