Во БиХ 319 новозаразени, починаа шест пациенти

37

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа тестирани се 1.590 примероци, од кои 319 биле позитивни на коронавирус.

Од нив во Федерацијата нови се 232, во Република Српска 86 и едно лице во Дистриктот Брчко.

Починаа шест лица позитивни на ковид-19, а оздраве 151 пациент.