Во САД рекордни 184.514 случаи на новозаразени со коронавирус

74

Во САД во изминатите 24 часа се регистрирани рекордни 184.514 нови случаи на коронавирус.

Според последните податоци, во изминатото деноноќие починале 1.431 лица.

Од почетокот на пандемијата во САД се заразени со Ковид-19 најмалку 10,73 милиони луѓе, а починале повеќе од 244.000.