Променливо облачно време со услови за локален дожд

125

Времето во земјава ќе биде променливо облачно време, повеќе облачност ќе има во јужните делови каде што ќе има услови за слаб локален дожд а на планините слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната температура од седум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно време. Утринската температура ќе достигне до два степени, а дневната температура до 16 степени.

Од петок утринските температури на места ќе се спуштаат и под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.