Облачно и нестабилно време

454

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и југозападните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.