Еден загинат и повеќемина повредени при пукање во близина на Белата куќа

112

Еден човек загина, а петмина се повредени во пукање во Вашингтон, во близина на Белата куќа, пренесуваат американските медиуми.

Не е познато дали осомничениот за нападот е уапсен, а полициски извор за локалние медиуми изјави дека „не сметаат оти се работи за активен стрелец“.

Како што се наведува, повредените не се во животна опасност.