Кога сте зад управувачот на Пежо 308, допирот со патот претставува задоволство како никогаш порано. Дозволете смелиот и елегантен дизајн да го зајакне Вашиот карактер – oва е пораката со која Еуроимпекс ги повикува потенцијалните клиенти да искусат едно незаборавно возење со Peugeot 308.

Истакнатите линии на каросеријата и робустниот дизајн се препознатлив белег на брендот Пежо. Па така и Пежо 308 не е исклучок. И надворешно и внатрешно, посветено e внимание на секој детаљ.

Одликувајќи се со префинет профил на предниот браник, хаубата и решетката на ладилникот која е дизајнирана така да го инкорпорира исконското лого на Peugeot брендот – Peugeot 308 веднаш привлекува сечие внимание.

Како модел кој е веќе докажан на пазарот и посакуван од купувачите, овој пат е во понуда со PEUGEOT i- Cockpit ® , STYLE ниво на опременост и 1.2 L Pure Tech мотор со 110КС за 15.990€ (или 988.812 мкд).

Тест возења се достапни за закажување на телефон или директно од веб страницата на Брендот https://peugeot.mk/vozila/test-vozenje секој работен ден од 8.00 до 16.00 часот, и сабота од 10.00 до 14.00 часот.

За повеќе информации посетете ги во продажните салони во Еуроимпекс или обратете се до нивната овластена дилерска мрежа.