Време е за пролетно освежување со многу изненадувања, забава и одлични цени!

Наскоро доаѓа периодот од годината кој најчесто е резервиран за реновирање и уредување на домовите, па токму поради тоа реномираниот бренд „БК Мебел“ подготви вистинско изненадување за потрошувачите кои планираат да го реновираат или да го уредат својот дом и да внесат нешто ново и уникатно во него.

Љубителите на висококвалитетен и ексклузивен мебел во периодот 19 до 22 февруари во салонот на „БК Мебел“ во Пинтија, ќе имаат можност да купуваат по атрактивни цени, и тоа 33 отсто попуст на целиот асортиман на тапациран мебел, душеци веќе од 2.890 денари, трпезариски маси по неверојатна цена од 3.990 денари, блок-кујна „K55“ по цена од само 13.990 денари, ТВ комода „Snou“ за 9.990 денари, брачен кревет „Foks“ по цена од 21.990 денари + гратис душек.

И тоа не е сè! Сите посетители во акцискиот период ќе имаат одлична можност да купат модели и од НОВИОТ асортиман, по одлично намалување на 40 отсто. „БК Мебел“ кој е веќе познат како партнер на секој дом, со цел да го олесни вашето пазарење ви овозможува да платите на 48 рати!

Неверојатниот шопинг викенд (22 февруари), по повод пролетното освежување на вашиот дом, ќе биде надополнет и со одлична забава со супер музика и скара за сите купувачи, за кој ќе има и специјално изненадување, подарок перница.

„БК Мебел“ e компанијa која нуди широк асортиман на производи од комплетно македонско производство, репро материјали за тапациран мебел, односно сите видови мебел-штоф, еко-кожи, спални соби, дневни соби, кујни, трпезариски маси и столови, гарнитури, регали и слично. За плочестиот мебел секако имаме поддршка од српскиот реномиран бренд „Јела Јагодина“.

Широкиот асортиман на производи можете да ги погледнете на интернет-страницата на компанијата.

Побрзајте и уживајте во одличната шопинг понуда, бидејќи количините се
ограничени!

Се гледаме во „БК Мебел“ – Пинтија