16 C
Skopje
19.2.2019 - 16:27

Проститутките во Бугарија заработуваат до 3 илјади евра неделно

До 3.000 евра неделно заработуваат елитните проститутки во големите летувалишта на бугарското крајбрежје. Нивните поскромни колешки, кои се среќаваат со туристите покрај брегот, добиваат...

Трамп го навреди најдобриот кошаркар Леброн Џејмс

Претседателот на САД Доналд Трамп, предизвика лавина од критики откако на Твитер индиректно го навреди еден од најдобрите кошаркари на денешницата Леброн Џејмс. Трамп реагираше...

Зависните Британци го проверуваат телефонот на секои 12 минути

Велика Британија во текот на изминатата деценија разви култури на „дигитална зависност", така што повеќето луѓе мора постојано да бидат поврзани на интернет, објави...

Концерт на „Синтезис“ за роденденот на „Охридско лето“

Етногрупата „Синтезис“ вечер во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе одржи голем концерт со што ќе биде одбележан роденденот на фестивалот „Охридско лето“ -...

Моделот „Зомби бој“ пронајден мртов во неговиот дом

Канаѓанецот Рик Џенест е пронајден мртов во неговиот стан во Монтреал, а според првичните информации станува збор за самоубиство. Овој 32-годишен модел стана познат по...

Замок од „Игра на тронови“ оди на продажба

Љубителите на светски познатата серија „Игра на тронови“, барем оние поситуираните, не мора веќе само да фантазираат да станат дел од неа... Имено, Госфардовиот...

Научна и уметничка визита во Куќата на Уранија-МАНУ од 7. до 27 август

Научната и уметничка визита која се одржува во Куќата на Уранија-МАНУ во Охрид ќе почне во вторник, 7 август, со изложба на ракописи и...

Проекција на кратки филмови во кино Мис Стон во Прилеп

Вечерва во киното Мис Стон во Прилеп, со почеток во 18 часот ќе можат да се проследат шест кратки филмови продуцирани од учесници во проектот...

Заврши штрајкот, туристите повторно ќе можат да ја посетуваат Ајфеловата кула

Симболот на Париз, Ајфеловата кула од денеска повторно ќе биде отворена за посетители откако заврши 36 - часовниот штрајк на дел од вработените кои...

Откако призна дека е ХИВ позитивен, Холивуд му сврте грб

Чарли Шин е се помалку баран од продуцентите на филмови и серии, откако пред две години јавно призна дека е ХИВ позитивен, па веќе...