22.5 C
Skopje
18.9.2021 - 0:29

АРС СТУДИО со одличен избор на книги и на годинашниот Саем на книгата

АРС СТУДИО со особено задоволство ве поканува на годинешниот Саем на книгата што ќе се одржи во ВИП Арена „Борис Трајковски“. Како и досега, АРС...

Меган Маркл е новата Грејс Кели

Меган Маркл и Грејс Кели, иако на прв поглед се многу различни, сепак имаат многу заеднички страни Светот уште добро ја памети големата венчавка на...

Мишел Фајфер на 60 години се враќа на сцената

Холивудската ветеранка Мишел Фајфер некое време се дистанцира од филмскиот свет, но се врати со неколку одлични улоги. Со оглед на младоликиот изглед и...

„Рил рок“ – качувачки документарен серијал

Најновото издание на качувачкиот документарен серијал „Рил рок“ по четврти пат ќе се одржи денеска, во 19 часот, во градскиот парк, на Школка, во...

Познатиот производител на гитари „Гибсон“ банкротира

За да ја вратат старата слава и повторно да ја кренат компанијата на нозе, во „Гибсон“ наведуваат дека ќе го прекинат прекуокеанското работење и...

Легендарни глумци собрани во урнебесната комедија „Читателски клуб“

Деновиве е објавен финалниот трејлер за урнебесната комедија „Читателски клуб“, која на едно место ги собра актерските ѕвезди: Дајан Китон, Кендис Берген, Џејн Фонда,...

Прасето Пепа во Кина прогласено за мрзлив и опасен лик

Кинеската интернет-платформа „Довин“ ги отстрани клиповите на британскиот цртан филм „Прасето Пепа“, бидејќи е оценето дека овој лик станал икона на мрзливоста и на...

Твитер советува: Променете ги лозинките

Корисниците на Твитер се советуваат да ги сменат своите лозинки, соопшти компанијата. Оттаму вчера известија дека неодамна е откриен тн. „баг" којшто ги чувал лозинките...

Филмскиот серијал „Брзи и бесни“ ќе стане анимирана серија

„Нетфликс“ најави дека ќе се снима анимирана серија според акцискиот филмски серијал „Брзи и бесни“, која ќе ги следи доживувањата на млад роднина на...

Бил Гејтс ќе и подари на својата ќерка ранч вреден 16 милиони долари

Ќерката на американскиот милијардер Бил Гејтс, која наскоро ќе дипломира на престижниот американски универзитет „Стенфорд“, како подарок за дипломата ќе добие ранч од 16...