-4 C
Skopje
18.1.2019 - 23:44

Ејжа Арџенто обвинета за сексуален напад врз малолетник

Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад...

Трамп ѝ ја исполни желбата на Кардашијан

По средбата со Ким Кардашијан во Белата куќа, Доналд Трамп ја помилува жената за која старлетата се залагала. Ѕвездата од реалните шоуа се сретна со...

Замок од „Игра на тронови“ оди на продажба

Љубителите на светски познатата серија „Игра на тронови“, барем оние поситуираните, не мора веќе само да фантазираат да станат дел од неа... Имено, Госфардовиот...

Мадона за 60. роденден собира средства за децата од Малави

Мадона својот 60. роденден ќе го одбележи со акција за собирање на средства за децата од Малави, која започна денеска и ќе трае до...

„Барбери“ запали облека вредна 28 милиони фунти

Луксузниот британски моден бренд „Барбери“ изгоре облека и модни додатоци во вредност од 28 милиони фунти, пишува британскиот весник „Тајмс“. Раководството на брендот соопшти дека...

Универзитетот „Колумбија“ експериментира со потребата за слатко

Колумбискиот универзитет во Њујорк разработува методи и начини за тоа како да ја елиминираме потребата за благо. Експериментот веќе дал позитивни резултати кај експерименталните...

Почина Јапонката Наби Таџима, најстариот жител на планетата

Јапонката Наби Таџима, најстариот жител на планетата, почина на 117 години во болница на островот Кикај. Властите од префектурата Кагошима соопштија дека таа починала во...

Жените се поиздржливи војници од мажите

Жените војници можат подобро да ги поднесат воените вежби од своите машки колеги, покажува ново истражување на норвешкиот Институт за безбедност ФФИ. Студијата покажува дека...

Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2018

Марија Спасовска, ученичка во осмо одделение од Основното училиште „Александар Македонски“ од Скопје ќе ја претставува Македонија на 16-то издание на Јуниорскиот Евросонг кој се...

Пролетното сонце е мамка за пеперутките во стомакот

Напролет имаме желба да расчистиме со сѐ што не е добро, што ни го загорчува животот, а со самото тоа се отвораме за нови...