28 C
Skopje
19.9.2018 - 15:22

Старица „уапсена“ во полициското шоу „Полицајци“

Една од најстрасните, но и највозарснa љубителкa на реалното шоу „Полицајци“, беше уапсена за нејзиниот 93-ти роденден. За Симон Думон, која цел живот навива за...

Германската разузнавачка служба призна дека ја вработила ќерката на Химлер

Германската разузнавачка служба признала дека ја вработила ќерката на Хајнрих Химлер во шеесеттите години на минатиот век, иако никогаш не се откажала од својот...

Трансексуалец ќе се бори за Мис Универзум 2018

Во трката за круната на Мис Универзум, ќе биде вклучен и трансексуалецот Анxела Понсе од Шпанија. Дваесет и шестгодишната Понсе веќе победи на „Мис Шпанија...

„Шаоми“ создава нов глобален бренд

Кинеската компанија „Шаоми“ (Xiaomi), која е еден од петте топ играчи на пазарот за паметни телефони, планира да создада нов глобален бренд. Покрај тоа, според...

Ако одите на море оваа недела, прогнозите не се добри – студено време, дожд...

Туристите што го испланирале годишниот одмор за последната недела на јуни, освен костимите за капење, ќе треба да понесат и потопла облека, бидејќи метеоролозите...

Симпсонови го предвидеа финалето на Светското првенство?

Љубителите на фудбалот од Мексико и од Португалија веруваат дека нивните репрезентации ќе играат во финалето на Светското првенство во Русија, поради епизода од...

Скоро секое петто дете во Србија е со вишок килограми

Речиси секое петто дете во Србија има вишок килограми, осум отсто од нив се дебели, а бројот на дебели деца од година во година...

Лукас и Спилберг ја предводат листата на најбогати славни личности

„Селебрити нет ворт“ ја објави листата на најбогатите славни личности од светот на шоубизнисот. Најбогатите пејачи, рапери, актери и модели се најдоа на листата...

„Десонанз“ дел од маратонска берлинска журка

Македонскиот електронски фестивал „Десонанз“, кој годинава обележува 10 години од основањето, на 15 август ќе биде дел од маратонска берлинска журка, која се одржува...

Зошто го нема Шварценегер во новиот „Предатор“?

Режисерот на најновиот „Предатор“, Шејн Блек, во интервјуто за „Дигитал спај“ откри дека сосема ја разбира одлуката на Арнолд Шварценегер да не се појави...