17 C
Skopje
26.9.2018 - 17:00

Земја на глечери, термални води и на вулкани

Површина: 102.775 квадратни километри Население: 332.529 жители Главен град: Рејкјавик Самото име на државата, земја на мразот, ви кажува сѐ што би требало да...

Андреј и Панчо промоцијата ѝ ја посветија на храбрата Ања

Секој што зеде цеде и ДВД на промоцијата, можеше да донира за лекувањето на Ања. Доказ за хуманоста на присутните се собраните 50.000 денари Панчо...

Кои се 10-те серии што ги гледаат само паметни луѓе?

На интернет-порталот Ранкер деновиве се води интересна расправа за тоа кои серии ги сакаат само паметните луѓе. Несомнено, изборот на телевизиски програми и разновидни ТВ-содржини...

Објавен првиот трејлер на филмот „Боемска рапсодија“

Неодамна беше објавен првиот трејлер за долго очекуваниот филм што се снима за култната група „Квин“, насловен „Боемска рапсодија“, во кој главната улога ја...

Руски милијардер ќе гради најголема сала за хокеј во светот

Рускиот милијардер Генадиј Тимченко изјави дека планира да изгради најголема сала за хокеј во светот. Тимченко е претседател на хокеарскиот клуб СКА Санкт Петербург и...

Зависните Британци го проверуваат телефонот на секои 12 минути

Велика Британија во текот на изминатата деценија разви култури на „дигитална зависност", така што повеќето луѓе мора постојано да бидат поврзани на интернет, објави...

Нов инцидент на самоуправувачко возило на Тесла

Самоуправувачки автомобил Teслa удри во полициско возило во Лагуна Бич, Калифорнија. Ова е најновиот инцидент во кој е вмешано едно од експерименталните возила кои...

На Боно му се врати гласот, европската турнеја на У2 продолжува

Фронтменот на ирската рок група У2, Боно, кој во саботата среде концертот во Берлин го загуби гласот, ќе ја продолжи европската турнеја откако лекарот...

Кери Фишер ќе се појави и во „Војна на ѕвездите: Епизода 9“

Актерката Кери Фишер, која почина ненадејно на крајот на 2016 година на 60-годишна возраст, ќе се „врати“ во претстојната деветта епизода од култната вселенска...

Отворен конкурсот за настап на фестивалот „Егзит“

„Егзит“, официјално најдобриот голем европски фестивал, и Студентскиот културен центар од Нови Сад, и годинава отворија конкурс за млади музичари на кои ќе им...