14 C
Skopje
15.11.2018 - 18:25

Највисокиот бран во јужната хемисфера регистриран во Нов Зеланд

Бран нешто повисок од 23 метри забележале научници од Нов Зеланд, за кој се верува дека е најголемиот бран регистриран на јужната хемисфера. - Ова...

Роналдо остави бакшиш од дваесет илјади евра во грчки хотел

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за...

Индија воведува ограничувања за посетителите на Таџ Махал

Индиските власти поради проблемите кои со себе ги носи масовниот туризам на посетителите на Таџ Махал во иднина ќе им го ограничат престојот на...

Истражување: Загадениот воздух значително влијае врз интелигенцијата на луѓето

Дологотрајната изложеност на загаден воздух предизвикува големо намалување на когнитивните способности и интелигенција, е утврдено во американско-кинеското истражување, објавено вчера во научниот магазин „Proceedings...

Лукас и Спилберг ја предводат листата на најбогати славни личности

„Селебрити нет ворт“ ја објави листата на најбогатите славни личности од светот на шоубизнисот. Најбогатите пејачи, рапери, актери и модели се најдоа на листата...

Пол Макартни одржа необичен концерт на Гранд сентрал во Њујорк

Патниците кои синоќа беа на њујоршката станица Гранд сентрал на Менхетен имаа можност во живо да го слушаат концертот на еден од основачите на...

Промоција и изложба на „Поврзи се…“ во „Концепт 37“

„Поврзи се...“ е новата димензија во која битисуваме. Димензија што е различна од будност, спиење и сонување. Секој стих и секоја фотографија како љубовна...

Меланија заработила сто илјади долари од нејзините фотографии

Од стапувањето на нејзиниот сопруг на должноста претседател на САД, Меланија Трамп заработила стотина илјади долари од фото-агенцијата Гети, за објавување на нејзини фотографии,...

Андреј и Панчо промоцијата ѝ ја посветија на храбрата Ања

Секој што зеде цеде и ДВД на промоцијата, можеше да донира за лекувањето на Ања. Доказ за хуманоста на присутните се собраните 50.000 денари Панчо...

Харви Вајнстин ѝ се предаде на полицијата во Њујорк

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин денеска ѝ се предаде на њујоршката полиција поради обвинение за сексуално вознемирување. Тој подоцна беше пуштен со кауција од еден...