6 C
Skopje
17.11.2018 - 2:04

Промоција на „Синергија“ на Дуке Бојаџиев

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, на 27 октомври, во 23 часот, ќе настапи во концертно издание за „Вајн експо“ на плоштадот „Македонија“, а...

Нов живот и откази за хит-сериите

Сериите „Квантико“, „Мик“, „Скорпии“ и „Последниот човек на Земјата“ се простуваат од гледачите, додека нови шанси добија „Модерно семејство“, „Вовед во анатомија“, „Специјализант“, „Бул“...

Рубинчо Белчески – најдобар музејски работник во Македонија

Прилепскиот историчар и кустос Рубинчо Белчески е прогласен за музејски работник на годината во Македонија. Одлуката ја донесоа претставници на Македонскиот национален комитет на...

„Ај кју“ со одличен настап и во Амстердам

По учеството на „Израел повикува“ и по настапот на финалето на СЕХА-лигата во Скопје, како ексклузивни гости, нашите евровизиски претставници „Ај кју“ деновиве беа...

По три години Тамара со нова песна – „Довидување таго“

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска деновиве ги израдува обожавателите со новата песна „Довидување таго“, за која е...

Легендарни глумци собрани во урнебесната комедија „Читателски клуб“

Деновиве е објавен финалниот трејлер за урнебесната комедија „Читателски клуб“, која на едно место ги собра актерските ѕвезди: Дајан Китон, Кендис Берген, Џејн Фонда,...

„ФХ3Х“ направи дел од ефектите на „Дедпул 2“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти „ФХ3Х“ учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Дедпул 2“, чија премиера се одржа вчеравечер во...

Серијата „Розен“ на Еј-би-си укината поради расистички твит

Славната американска глумица Розен Бар (65) поради срамниот расистички твит остана без работа, а серијата со која се прослави и која го носи нејзиното...

„Кока-кола“ го лансираше првиот алкохолен пијалак во Јапонија

„Кока-кола“ денеска во Јапонија го лансираше својот прв алкохолен пијалак, со вкус на лимон, во обид да освои нови пазари и потрошувачи. Американската компанија денеска...

Дизајнот од нула отпад е нов начин на размислување

Во организација на „Моден викенд Скопје“ и на Македонското модно здружение вчера, во „Астибо фешн груп“, во Штип се одржа модниот перформанс наречен „Састејнбл...