Ердоган: Време е да разговараме за две држави на Кипар

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска изјави дека е време да се разговара за реалниот предлог за решение со две држави на поделениот остров...

Има ли сила што може да го реши грчко-турскиот островски спор?

Меѓународното поморско право не може да се носи со географијата, историјата и со политиката. За да избегнат војна, Анкара и Атина мораат да ги...

Борисов: Со Меркел ги поддржуваме евроинтеграциите на Западен Балкан

Со канцеларката на Германија, Ангела Меркел, ги поддржуваме земјите од Западен Балкан на пат кон ЕУ. Бугарија ќе продолжи да работи активно во оваа...

Лајчак во Косово на средба со Хоти

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот Косово-Србија Мирослав Лајчак денеска ќе престојува во Косово. Тој попладне ќе биде примен од премиерот на Косово, Авдулах...

Пратениците на ЕУ го поддржаа народот во Бугарија

Пратениците на Европскиот Парламент ги повикаа властите во Бугарија целосно и безусловно да ги почитуваат вредностите на Европската Унија. Европратениците му дадоа поддршка на народот...

Зошто Златна зора успеваше толку долго да се извлече без казна?

Николаос Микалолиакос, лидерот на грчката радикална десничарска партија Златна зора, која се закануваше со граѓанска војна и со дерење на кожите на мигрантите, вчера...

Завршува судењето на членовите на Златна зора во Грција

Најголемото судење на радикално десните екстремисти во Грција, групирани во партијата Златна зора и околу неа, денеска треба да заврши со изрекување на пресудата,...

„Езерото Трамп“ ги разбранува страстите на Косово

За жителите на северно Косово, преименувањето на локалното езеро познато како Газиводе за Србите и Ујман за Албанците, во чест на американскиот претседател Доналд...

Ана Брнабиќ е новиот мандатар кој ќе ја состави Владата во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека донел одлука Ана Брнабиќ да биде мандатар за состав на новата Влада на Србија. - Не можам да...

Србија одбележува 20 години од падот на Слободан Милошевиќ

Во Србија денеска се одбележува дваесетгодишнината од падот на режимот на Слободан Милошевиќ и протестите на стотици илјади граѓани со кои се означи крајот...

Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at website https://animefreak.ws one piece animefreak

Fire Force Season 2 (Dub) Episode 17 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll apple tv free