Во Мерцедес загриженост пред трката во Монако

 Директорот на Формула 1 тимот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека трката за Големата награда на Монако не одговара на болидите на неговиот тим. Минатата...

Бекер: Ѓоковиќ ќе се врати во форма, ако е дисциплиниран и трпелив

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ќе игра на врвно ниво, доколку е дисциплиниран и трпелив, смета неговиот поранешен тренер Борис Бекер. Ѓоковиќ мината седмица...

Зверев скромен, не се смета за фаворит на мечот со Надал

Германскиот тенисер Александрр Зверев рече дека не е фаворит во финалниот меч на турнирот во Рим, каде што ќе се сретне со Шпанецот Рафаел...

Јотовски успешно го започна фјучрсот во БиХ

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане...

Серена Вилијамс се враќа на Ролан Гарос

Американската тенисерка Серена Вилијамс ќе биде подготвена за Ролан Гарос, иако речиси две години се нема натпреварувано на терен со земјена подлога. Вилијамс по породилното...

Каратистите ја продолжија низата на медали од ЕП, второ злато за Павлов

За штипјанецот Емил Павлов ова е втор златен медал на ЕП, по она во Тампере 2014 година, а вкупно трет, по бронзата во Монпелје...

Скопје домаќин на Поединечно шаховско ЕП во 2019 година

Скопје ќе биде домаќин на Европското поединечно шаховско првенство за 2019 година и истото тоа ќе се одржи во првата половина на идната година....

Емил Павлов го освои европското злато во Нови Сад

Македонскиот каратист Емил Павлов го освои златниот медал во категоријата до 60 килограми на Европското првенство во карате што се одржува во Нови Сад. Во...

Хамилтон со пол позиција во Барселона

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон обезбеди пол-позиција пред утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Хамилтон на патеката во Барселона извозе со најбрзиот круг од...

Надал поразен на земјена подлога

Австрискиот тенисер Доминик Тим го совлада Рафаел Надал со 2:0 во сетови (7:5; 6:3) и обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Мадрид. Тим...