11 C
Skopje
15.11.2018 - 10:12

Иџе 16-ти на првата трка во Асен

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски - Иџе заврши на 16-тата позиција на првата трка на патеката во Асен, Холандија во рамки на ТЦР-Европа шампионатот. Иџе...

Ѓорческа со триумф се врати на тениските терени

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа на ИТФ-фјучрс турнирот во Обидош, Португалија, ја елиминира втората носителка Олга Саез Лара од Шпанија, што е нејзино одлично враќање...

Хачанов прв финалист на Мастерсот во Париз

Рускиот тенисер Карен Хачанов ќе игра во финалето на турнирот од Мастерс серијата 1000 што се одржува во Париз. Хачанов попладнево по само 70 минути...

Ивановски не се снајде во тактичката трка на 1.500 метри

Во квалификациите тој забележа време од 3:57,52 минути, многу послабо од неговиот личен рекорд (3:47,13) На Европското првенство (ЕП) во атлетика во Берлин вчера напладне...

Можно ли е наскоро да има и кошаркарски клуб во Лас Вегас?

Хокеарскиот тим Голден најтс веќе дебитира во НХЛ-лигата, играше пред преполна сала и дури стигна до финалето на натпреварувањето сезонава. Женскиот кошаркарски тим Асови...

Ѓоковиќ против Федерер во полуфиналето на Мастерсот во Париз

Швајцарецот Роџер Федерер избори полуфинале на тенискиот Мастерс турнир во Париз, откако синоќа со 2-0 го совлада Јапонецот Кеи Нишикори. До триумфот швајцарскиот ветеран дојде...

Ѓорческа елиминира во четвртфиналето на турнирот во Баја

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучрсот во Баја, Унгарија. Таа во четвртфиналниот натпревар беше совладана од...

Хамилтон славеше на „Хунгароринг“

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на патеката „Хунгароринг“ во Унгарија и ја освои последната трка пред едномесечната пауза во Формула 1. Светскиот...

Ѓорческа загуби во полуфиналето на турнирот во Истанбул

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во финалето на ИТФ фјучерс турнирот во Истанбул, Турција. Таа во полуфиналниот натпревар беше совладана...

Ферари продолжува без тимски наредби на трките

Шефот на Ферари, Маурицио Аривабене остро реагираше на прашање дали од тимот конечно ќе започнат да наметнуваат тимски наредби кон пилотите при трките. Италијанецот категорично...