5 C
Skopje
17.11.2018 - 12:29

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најавени 30-тина домашни натпреварувачи. Организаторите најавуваат враќање на Водно на автомобилистичкиот календар и бодување...

Надал се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос

Првиот фаворит за трофејот, шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе игра во полуфиналето на Грен слемот во Париз, по денешната победа во четвртфиналниот меч над...

Мејведер заработил повеќе отколку Меси и Роналдо заедно

Според „Форбс“, боксерот стана трет со вкупна заработка од над една милијарда долари, по Мајкл Џордан и Тајгер Вудс Американскиот боксер Флојд Мејведер четврти пат...

Марко Чекинато – од суспензија до сензација

Италијанскиот тенисер Марко Чекинато доби суспензија поради наводно местење на мечеви, која подоцна беше поништена, истата 2016 година кога Новак Ѓоковиќ го освои својот...

Велосипедистот Андреј Петровски победник на меѓународната трка во Црна Гора

Велосипедистот Андреј Петровски е победник на меѓународната трка во Црна Гора која се оддржа изминатиов викенд. На трката која што се возеше во категоријата Елит...

Уапсени 13 лица под сомнение за местење тениски натпревари во Белгија

Белгиската полицијата уапсила 13 лица, под сомнеж дека местеле професионални тениски натпревари во Белгија. Властите се сомневаат дека белгиско-ерменски криминални банди се обидувале од 2014...

Серена Вилијамс се повлече од „Ролан Гарос“

Американската тенисерка Серена Вилијамс објави дека се повлекува од „Ролан Гарос“ пред натпреварот од четвртиот круг што требаше да се одигра денеска со Марија...

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“. Ѓоковиќ по три одиграни сета со 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) успеа да го...

Вердаско: Ѓоковиќ не игра во најдобра форма

Шпанскиот тенисер, Фернандо Вердаско, е уверен дека со добра игра има шанси да го совлада најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во четвртото коло на...

Влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Романија се пуштени во продажба

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти јуни...