5 C
Skopje
20.11.2018 - 13:04

Мареј го најави враќањето на тенискиот терен

Поранешниот најдобар тенисер на светот, Енди Мари, потврди дека по речиси едногодишна пауза ќе се врати на терен во почетокот на јуни со турнирот...

Алкалоид без екипен медал, историски успех на Гамбит Асеко СЕЕ

Македонскиот шаховски првак, европски првак од 2016 и вицепрвак од 2017 година, скопски Алкалоид (рангиран прв, со просечен рејтинг од 2.741 поени), остана без...

Федерер: Секогаш сум подготвен да им помогнам на младите тенисери

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер нагласи дека секогаш е подготвен да им помогне на младите играчи, а тоа го покажа во случајот со германскиот тенисер...

Игор Стефановски – Иџе не ја заврши втората трка во Франција

Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка на „Пол Рикар“ во Франција, дел од „ТЦР“ шампионатот, откако излета од патеката. По обидот за...

Моја: Надал ќе се врати на терен кога ќе биде целосно подготвен

Рафаел Надал можеби нема да биде во целост подготвен до крајот на сезоната, соопшти неговиот тренер Карлос Моја. Шпанскиот тенисер поради повреда му го предаде...

Јотовски успешно го започна фјучрсот во БиХ

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане...

Хамилтон: Алонсо е еден од најдобрите, штета што вака заминува

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, наведе дека Фернандо Алонсо е еден од најдобрите возачи и смета дека е штета што заминува на...

Јотовски елиминиран од Медитеранските игри

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши својот настап на Медитеранските игри, откако загуби со пресврт од мароканскиот тенисер Амине Ахуда со 2:1 во сетови...

Хамилтон: Не можам да сфатам што се случува со Ферари

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон призна дека не очекувал таков разочарувачки крај на сезоната за тимот на Ферари. Британецот по трката одржана викендот, ја зголеми...

Тениските судии и објавуваат бојкот на Серена Вилијамс

Скандалот околу Серена Вилијамс и нејзиното однесување во финалето на Ју Ес Опен добиваат нова димензија. Причината е дека тениските судии размислуваат за бојкот...