Киелце – нова пречка за непоразениот Вардaр

Најголемата опасност за црвено-црните ќе доаѓа од бековските линии, каде што предничат поранешните вардарци, Циндриќ и Душебаев, како и Лијевски и Јурецки, а на...

Металург гостува кај Чеховски медведи

И во овој меч ќе се обидеме да се надигруваме во сите 60 минути и да покажеме дека нашата игра од ден на ден...

Металург загуби кај Силкеборг

Ракометарите на Металург го претрпеа и четвртиот пораз во натпреварите од Лигата на шампионите (ЛШ) сезонава, овој пат на гости од данскиот вицепрвак Силкеборг,...

Вардар не го дава врвот

Продолжи победничката серија на вардарци во ЛШ, со што е зачувана и лидерската позиција во групата А со максимални осум бода, по два повеќе...

Неочекувано – шампионот реди нули

Со натпреварите од 4-то коло од Лигата на шампионите продолжи победничката серија на ракометарите на Вардар, ПСЖ и на Сегед, а продолжи и црната...

Металург поразен и на гостувањето кај Силкеборг

Металург претрпе пораз од 33:25 на гостувањето во Данска кај Силкеборг во натпревар од четвртото коло во групата Ц од Лигата на шампионите. Во првите...

Со фуриозна игра во вториот дел, Вардар го урна и Левен

Продолужва победничката серија на ракометарите на Вардар во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во рамките на 4-то коло, во Спортскиот центар „Јане Сандански„ во Скопје, беше совладан бундеслигашот Левен со 29-27, со што...

Со победнички импулс и против Левен

Двете екипи досега осум пати ги одмериле силите меѓу себе во ЛШ, а поуспешен е Вардар со пет победи, еден нерешен резултат (на гости)...

Металург по изненадување во Силкеборг

Ова ќе биде уште еден важен меч за стекнување искуство, во кој ќе се обидеме да му ги замрсиме сметките на противникот, кој е...

Червар: Среќен сум што Металург е во добри раце и на...

Металург покажа дека во своите редови има ракометари со голем потенцијал и квалитет. Ова беше многу емотивен меч за мене, бидејќи беше навистина тешко...