-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:10

Еурофарм Работник се пласира во групната фаза од ЕХФ-купот

Ракометарите на Еурофарм Работник во дебитантската сезона на меѓународна ракометна сцена се пласираа во групната фаза од ЕХФ Купот. Битолскиот тим беше поуспешен во...

Металург немоќен против Силкеборг

Во последниот натпревар на домашен терен оваа сезона во Лигата на шампионите, ракометарите на Металург загубија од Силкеброг со 33:29 и по девет одиграни...

Во драматичен финиш, Вардар извлече бод против Мешков

Ракометарите на Вардар го впишаа првото реми во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во спортската сала „Викторија“ во Брест, во рамките на...

Вардар без Борозан на тежок испит во Брест

Двете екипи досега трипати ги одмериле силите во ЛШ, резултатот е 2-1 за Вардар, а претходниот дуел во Скопје заврши со резултат 30-23 за...

Брестовац: Сите што ќе дојдат ќе уживаат во она што ќе...

Добро ја анализиравме играта на Силкеборг и мислам дека имаме сили да им парираме. Сега имаме поголема ротација и можеме да покажеме уште подобра...

ПСЖ пак доминира во изборот на најдобрите

Тимот на тренерот Раул Гонзалез во изборот на „Хендбал планет “ конкурира со девет ракометари Членовите на францускиот ПСЖ доминираат на листата за избор на...

Металург и „Горење“ ги наградуваат љубителите на ракометот

Ракометниот клуб Металург и „Горење“ организираат наградна игра во која учесниците можат да освојат фрижидер. Правила за учество во наградната игра - Следете го инстаграм-профилот на...

Психолошки приод за спортска но и за животна победа

Во насока за изградба на здрави психофизички стабилни личности, кои во својата околина ќе зрачат со позитивен дух, креативност и конструктивност, РК Металург, во...

Психолошки приод за спортска, но и за животна победа на ракометарите...

Младите ракометари на Металург полека но сигурно почнуваат да ги откриваат перспективите на еден интегрален приод на спортските тренинзи и третмани, низ кои тие...

ПСЖ нема најдобар напад или одбрана, но реди само победи

Ракометарите на францускиот ѕвезден тим на ПСЖ се единствените со максимален ефект од осум победи по осумте кола во Лигата на шампионите (ЛШ) сезонава....