8 C
Skopje
20.1.2019 - 16:35

Стеауа го запре Металург

Ракометарите на Металург загубија од романска Стеауа со 28-29, во неизвесниот меч од осмото коло на Регионалната лига (РЛ), одигран попладнево во СЦ „Борис...

Металург вечерва против дебитантот Стеауа

Романска Стеауа ќе биде денешниот предизвик за ракометарите на Металург (17.15 часот, пренос на МТВ), која ќе им гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“...

Металург – одличен, тимски, борбен

Добивме ротација плус, поразновидна и потимска игра, со можност да одговориме на секој тип одбрана и на секој противнички напад. Се надевам дека ова...

Вестби и Колбахар вторпат во тимот на колото во ЛШ

Левото крило на Елверум, Александер Вестби, и пикерот на Левен, Јаник Колбахар, вторпат сезонава со својата игра ги одушевија ракометните стручњаци на ЕХФ и...

Монпелје може да испише историја

И по шест кола францускиот стратег Патрис Канаје не може да ја вкомпонира својата екипа и да го врати Монпелје на победничкиот колосек од...

Еурофарм Работник и понатаму без загубен бод

Седум победи во седум одиграни кола и прво место на табелата е ефектот што го бележат ракометарите на Еурофарм Работник во машката Суперлига. Победата...

Вардар ја стегна одбраната и се врати на победнички колосек

Во вторите 30 минути ја зацврстивме играта и создадовме предност, која и ни помогна да дојдеме до висок триумф над Мешков, вели вардаровиот тренер...

Даниловски го предводеше Металург до првиот триумф во Лигата на шампионите

Ракометарите на Металург ја остварија првата победа во тековната Лига на шампионите, совладувајќи го рускиот првак Чеховски медведи со 25-24, во денешниот дуел од...

Мешков разбиен во вториот дел

Многу потешко од очекуваното, ракометарите на македонскиот првак Вардар ја впишаа и петтата победа во годинешнава Лига на шампионите (ЛШ), откако попладнево во СЦ...

Вар­дар фа­во­рит про­тив Ме­шков

Ра­ко­мет­ни­те воз­бу­ду­ва­ња за ма­ке­дон­ски­от пр­вак Вар­дар во Ли­га­та на шам­пи­о­ни­те (ЛШ) ќе про­дол­жат де­не­ска, ко­га во Скоп­је го­сту­ва бе­ло­ру­ски­от пр­вак Ме­шков (17.30 ч.). Два­та...