6 C
Skopje
11.12.2018 - 12:38

Брестовац очекува позитивен резултат против Мешков

Тренерот на Металург Данило Брестовац очекува позитивен резултат на претстојниот меч против Мешков Брест во ракометната Регионална лига, в недела во СЦ „Јане Сандански“ . За...

Брестовац: Жалам за шансата, но верувам во уште подобри игри на...

Вардар го победи Металург со 27-26 во меч од Регионалната лига Мотивирано, борбени и сигурно, како што ветија така и одиграа младите ракометари на Металург,...

Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека...

По средбата со Вардар, тренерот на Металург, Данило Брестовац, беше разочаран затоа што што неговите избраници во клучни моменти не се придржуваа до договореното...

Вардар подобар од Металург во македонското дерби на СЕХА лигата

Македонскиот првак Вардар го победи Металург на гостински терен со 26-27 (13-11) во македонското дерби на СЕХА-лигата, одиграно во СЦ „Борис Трајковски“. Тимот од Автокоманда...

Томовски: Мотивот и борбеноста на високо ниво

Вечерва е новото дерби Металург - Вардар во Регионалната лига Ракометарите на Металург, денеска, од 20.15 часот (пренос на МТВ), во СЦ „Борис Трајковски“, во...

Металург ќе се подготвува во земјата на светскиот првак

Металург за време на СП, во Франција треба да одигра тест-мечеви со тимови од Првата и од Втората француска лига, како и со Бидасоа,...

Симовски: Со малку среќа можеме до СП

Почнувајќи од Медитеранските игри, нашата игра оди во нагорна линија. Ако во наредниот период работиме исто вака квалитетно, верувам дека можеме да дојдеме и...

Брестовац: Знаеме дека по секој поминат ден сме сѐ подобри

Зад нас се три месеци напорна работа. Една победа и девет порази во ЛШ, во кои по 40 до 50 минути бевме рамноправни, а...

Вардар со висока ефикасност до второто место

Пред паузата поради СП водечка во групата А е Барселона, а Вардар е втор, пред Левен, Киелце, Веспрем... Ракометарите на Вардар го победија Киелце со...

 Ма­ке­до­ни­ја е на че­кор до ба­раж за СП 2019

Ма­ке­дон­ска­та жен­ска ра­ко­мет­на ре­пре­зен­та­ци­ја се нај­де на че­кор до плас­ман во ба­ра­жот за Свет­ско­то пр­венс­тво в го­ди­на во Ја­по­ни­ја, отка­ко во ре­ша­вач­ки­от втор нат­пре­вар од ква­ли­фи­ка­ци­и­те по­бе­ди про­тив Ис­ланд со...