0 C
Skopje
13.11.2018 - 6:17

На Мурињо никако не му даваат да остане на „бис“

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, упати „поздрав“ до навивачите на Јувентус по победата на неговиот тим од 2-1 во Торино, во вечерашниот меч од...

Јанта Волеј пресилен за дебитантот Ускана

Во четвртото првенствено коло екипата на Јанта Волеј со убедливи 3-0 го совлада дебитатнтот во лигата екипата на Ускана и ја најави кандидатурата за...

Стеауа го запре Металург

Ракометарите на Металург загубија од романска Стеауа со 28-29, во неизвесниот меч од осмото коло на Регионалната лига (РЛ), одигран попладнево во СЦ „Борис...

Американците не можат да поверуваат дека Дончиќ е тинејџер

Најталентираниот европски кошаркар Лука Дончиќ (19) пружа импресивни партии за Далас маверикс по пристигнувањето во НБА-лигата, со што многумина го вбројуваат меѓу водечките фаворити...

Ибрахимовиќ: Не го напуштам ЛА Галакси

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ не планира да ја напушти МЛС лигата и да се врати во Европа. – Имам договор со Лос Анџелес Галакси. Во...

Виетнам влезе во календарот на Формула 1

Шефовите на Формула 1 го потврдија вклучувањето на Виетнам во календарот за сезоната 2020 година. Трката во Ханој ќе биде претежно улична, а патеката ќе...

Металург вечерва против дебитантот Стеауа

Романска Стеауа ќе биде денешниот предизвик за ракометарите на Металург (17.15 часот, пренос на МТВ), која ќе им гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“...

По 10 години есенски пост на Кристијано Роналдо

По 10 години првпат се случува Кристијано Роналдо (Јувентус) да не постигне гол во септември и во октомври во мечеви од фудбалската Лига на...

Подготвен за секој предизвик на татамите

Задоволен сум од начинот на кој ја кревам формата, се чувствувам одлично и подготвено го чекам мојот настап на СП, вели Исмаил АЗИЗ ИСМАИЛ -...

Новак Ѓоковиќ е на една година до Пит Сампрас

Новак Ѓоковиќ од понеделникот одново е светски тенисер број 1, но српскиот тенисер ќе биде прв на листата на АТП и на крајот од...