30 C
Skopje
18.9.2018 - 18:05

Давитков: Очекуваме нова победа против Романија

Репрезентацијата на Македонија ја започна втората фаза од претквалификациите за ЕП 2021 со триумф на гости во Косово.   Екипата на Јорданчо Давитков вечерва излегува против...

Бекам сака да го земе Меси во својот нов тим во...

Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бекам сака да ја привлече аргентинската суперѕвезда Лионел Меси во тимот за дебитантската сезона...

Единаесет медали за Македонија на првиот ден од Балканското првенство во...

На првиот ден од Балканското првенство во таеквондо, кое се одржува во Букурешт, Романија, македонските репрезентативци освоија 11 медали - два златни во сениорска...

Мила Саздова европски шампион во кати за јуниорки

Македонската каратистка Мила Саздова постигна извонреден резултат освојуваќи златен медал, со што стана европски шампион во кати во јуниорска конкуренција, на првенството кое се...

Парондо: Успеавме да победиме еден од најдобрите тимови во Европа

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по победата над европскиот ракометен шампион Монпелје на гости го изрази своето задоволство од играта на тимот, откако...

Новиот договор ќе го направи Сергеј Милинковиќ-Савиќ бесценет

Прашање на денови е обновувањето на договорот на Србинот Сергеј Милинковиќ-Савиќ со Лацио. Се очекува следната недела, фудбалерот од средниот ред да потпише договор...

Ферари продолжува без тимски наредби на трките

Шефот на Ферари, Маурицио Аривабене остро реагираше на прашање дали од тимот конечно ќе започнат да наметнуваат тимски наредби кон пилотите при трките. Италијанецот категорично...

Металург не издржа во второто полувреме во Лисабон

Подмладениот состав на Металург загуби од Спортинг во Лисабон со 26-34, во вечерашниот меч од првото коло на ракометната Лига на шампионите (ЛШ). Првото полувреме...

Милосављев и Борозан го водеа Вардар до триумф над европскиот првак

Ракометарите на Вардар славеа на гостувањето кај актуелниот европски првак Монпелје со 27-24, во мечот од првото коло на новата сезона во Лигата на...

ВАДА ќе ги врати правата на руската антидопинг агенција

Раководството на светската антидопинг агенција (ВАДА) добила препорака да ги врати правата на руската антидопинг агенција (РУСАДА) и тоа значи дека руските атлетичари повторно...