Младите македонските ракометари со победа над Велика Британија стартуваа на ЕХФ...

Машката младинска репрезентација убедливо ги совлада ракометарите на Велика Британија со 32:15 и со победа го почна ЕХФ шампионатот за ракометари до 20 години...

Дембеле надвор од теренот две недели

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле ќе отсуствува од фудбалските терени следните петнаесетина дена поради повреда на зглобот, информира прес-службата на клубот. Фудбалерот се повреди...

Ред Бул се раздели со Рено по 12 години

Ред Бул потпиша двегодишен договор со Хонда и ќе ги користи своите мотори од следната сезона во Формула 1. - Договорот со Хонда е почеток...

Роналдо и Реал Мадрид се уште без договор

Меѓу раководството на Реал Мадрид и Кристијано Роналдо продолжува да има сериозни финансиски разлики и двете страни не можат да постигнат договор за продолжување...

Колбахар е најдобриот играч на групната фаза

Само пикерот на Левен четири пати беше сместен во тим на колото сезонава, а по три вакви признанија имаа Дибиров, Мирхол, Маласинскас, Пуховски и...

Металург 2 ќе ја брани титулата младински првак

Ракометарите на Металург 2 денес и утре во салата „Билјанини Извори“ во Охрид ќе бидат дел од завршниот фајналфор-турнир во Младинскатa лига на Македонија,...

Бускетс останува на „Камп Ноу“

Играчот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс потпиша нов договор со клубот, според кој тој ќе остане на „Камп Ноу“ до летото 2023...

Викендов на Водно ридско-брзински натпревар

На Водно викендов ќе се одржи ридско-брзински натпревар, на кој се најавени 30-тина домашни натпреварувачи. Организаторите најавуваат враќање на Водно на автомобилистичкиот календар и бодување...

УС Опен: Ферер му го предаде мечот на Надал и се...

Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал вп 1.коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и...

Федерер со победа стартуваше на Ролан Гарос

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер со очекувана победа го започна својот настап на вториот грен слем во оваа сезона Ролан Гарос. Ова за Швајцарецот беше прв...