13 C
Skopje
25.9.2018 - 21:43

Колумбија го совлада Сенегал

Колумбија го совлада Сенегал со минимални 1:0 во натпревар од групата Х на Светското првенство во Русија. Јери Мина во 74-та минута со единствениот гол...

Шведска од аутсајдер се претвори во фаворит

Шведска се квалификуваа во првото четврт-финале на светските првенства во фудбал (СП) по 1994 година. Во осминафиналето на СП во Русија тие ја совладаа...

Фелаини го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Договорот на белгискиот фудбалер Мауран Фелаини со Манчестер јунајтед истекуваше утре, но раководството на клубот во последен момент успеа да го убеди да остане...

Кој ќе ја добие „битката на нападите“?

Британските медиуми го најавуваат мечот Ливерпул - Манчестер сити како „битка на нападите“ бидејќи двете екипи се најефикасни во Премиер-лигата (Сити 88, Ливерпул 75) Ливерпул...

Хамилтон треба уште многу да патува за да стигне до Месечината

Актуелниот првак во Формула 1, лани изминал вкупно 224.369 воздушни км, веднаш до него е неговиот голем ривал, Германецот Себастијан Фетел со 201.573, а...

Ѓоковиќ демантира дека Бекер се враќа во неговиот тим

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Јапонецот Кеи Нишикори на турнирот во Мадрид ги демантираше гласините дека Борис Бекер се враќа во...

Ливерпул – Рома романтика, Баерн – Реал кралска класика

Тоа се мешавина од дуели што треба да внесат свежа крв во ова елитно фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, кое беше доста критикувано бидејќи...

Вардар ќе го брани европскиот трофеј во Келн

Ракометарите на актуелниот европски првак Вардар по вторпат се пласираа на завршниот фајналфор во Лигата на шампионите (ЛШ), и покрај тоа што загубија од силниот...

Азар и Лукаку ја водеа Белгија до убедлив триумф

Белгија убедливо го совлада Тунис со 5-2 во натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Белгиската репрезентација одигра одличен натпревар и благодарение...

Митревски: Романците работат во сенка, мора да одиграме максимално

Не се селекција од која треба да стравуваме, но не треба да се потцени. Имаат добри ракометари што играат во Германија, Франција, но и...