10.7 C
Skopje
21.5.2019 - 7:26

Газдата на Лестер, Шриваданапраба, настрадал во хеликоптерската несреќа

Хеликоптерот во кој се наоѓал газдата на премиерлигашот Лестер, Вишај Шриваданапраба, се урнал на паркингот во близината на стадионот „Кинг пауер“ по мечот Лестер...

Венгер не сака да лежи на плажа

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер, изјави дека ќе продолжи со својата кариера и се надева дека ќе добие понуда од врвен фудбалски клуб. -...

Голден Стејт не се сигурни дали Дурент ќе остане

Анонимен претставник на шампионот во НБА, Голден Стејт изјави за „Атлантик“ дека никој во клубот не знае дали Кевин Дурент ќе остане во тимот...

Франција прва, Македонија 78-ма според „ело“

ФИФА го одложи објавувањето на новата ранг-листа, која треба на нов начин да ги пресметува резултатите на репрезентациите, а на една друга листа, која...

Поп Ар­со­ва пр­ва Ма­ке­дон­ка што истр­ча­ла ма­ра­тон под три ча­са

Адри­ја­на Поп Ар­со­ва ос­тва­ри исто­ри­ски ре­зул­тат во ма­ра­тон. На тр­ка­та во Под­го­ри­ца, Цр­на Го­ра, таа дел­ни­ца­та од 42,195 ме­три ус­пеа ја истр­ча под три...

Осака и Азаренка го откажаа учеството на турнирот во Вухан

Победничката на УС Опен, Наоми Осака (Јапонија) и поранешната светска тенисерка број 1 Викторија Азаренка (Белорусија) го откажаа своето на турнирот во Вухан (Кина)...

Мик Шумахер ќе тестира со Ферари во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на Ферари следната недела, објавија...

Домаќините доминантни

Доминантна игра и сигурни победи на домашните екипи ги обележија мечевите од 8-то коло во ракометната Суперлига за мажи. Пелистер во дуелот со Прилеп...

Вечерва првото дерби Металург – Еурофарм Работник

Дуелот од второто коло од Суперлигата се игра од 18 часот, во салата „Автокоманда“ во Скопје Ракометарите на Металург и на Еурофарм Работник денеска ќе...

Од Европа, во домаќинства води Франција со три ЕП и со...

Од другите земји во Италија се играле по две континентални и планетарни првенства, а во 2024 година Германија ќе се израмни со Италија со...