16 C
Skopje
19.9.2018 - 9:39

Гвардиола станува најплатениот тренер во светот

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола го прифатил предлогот на раководството на клубот за нов договор и нивната соработка ќе продолжи до 2020 година,...

САД во полуфиналето на Дејвис купот

Тениската репрезентација на САД е првиот полуфиналист во Дејвис купот, неофицијално светско тимско првенство во тенис за мажи. Рајан Харисон и Џек Сок забележаа клучна...

Меси го изедначи рекордот на Роналдињо

Најдобриот стрелец на Барселона, Лионел Меси го изедначи рекордот со Бразилецот Роналдињо, откако синоќа постигна гол во победата од 3:1 против Леганес дома, и...

Подмладената Македонија поразена од Русија со пресврт

Македонската ракометна репрезентација загуби од Русија со 27-32 во контролниот натпревар од затворен карактер, одигран попладнево во СЦ „Јане Сандански“. Избраниците на Раул Гонзалез имале...

Ненадејно почина млад француски фудбалер

Младиот француски фудбалер на Авр, Самба Диоп почина денес, од непознати причини, објави клубот. Поради ненадејната смрт на 18-годишниот Французин, натпреварот од француската Втора лига...

Роналдо има физичка подготвеност на 23-годишен спортист

Кристијано Роналдо е во центарот на вниманието повеќе од десет години и продолжува да пишува историја. На 33-годишна возраст, ѕвездата на Реал Мадрид покажува...

Даниел Рикардо најбрз на првиот тренинг во Бахреин

Даниел Рикардо од Ред бул беше најбрз на првиот тренинг пред Големата награда на Бахреин во Формула 1. Рикардо помина 14 кругови, а најбрзиот круг...

За Купот, три групи во Скопје, една во Битола

Металург, Вардар, Еурофарм Работник и прволигашот Бутел ќе бидат домаќини на четвртфиналните групи, по кои ќе се добијат полуфиналистите за 26-от Куп на Македонија...

Почнува разврската во Лига Европа за место во Лигата на шампионите

Спортинг на Стефан Ристовски вечерва му гостува на Атлетико Мадрид во дербито на четврт-финалето на фудбалската Лига Европа. Португалскиот клуб е во трка по...

По Монт Еверест, К2 и Анапурна 1 следува Кангченџунга

Здравко Дејановиќ утре патува за Катманду, Непал од каде што тргнува во напад на третиот по височина светски врв, Кангченџунга (8.586 метри) Македонскиот планинар и...