9 C
Skopje
16.11.2018 - 19:33

Технологијата и помогна на Франција за успешен старт на Светското во...

Франција забележа многу тешка победа на стартот на СП во Русија, откако во Казан успеа да го победи аутсајдерот Австралија со 2:1. Во 58-та минута...

Паулињо: Бразил е подобро подготвен отколку во 2014-та

Фудбалерот на бразилската репрезентација, Паулињо смета дека тимот е многу поподготвен за напад на Светскиот куп сега, отколку што беше пред четири години на...

Отворањето на Светското првенство 2018

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]   Синоќа се случи отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018 на стадионот Лужники во Москва, Русија, тоа беше причина за...

Роналдо осуден на условна казна затвор од две години и ќе...

Фудбалерот на Реал Мадрид и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, е осуден на условна казна затвор од две години и ќе плати казна од 18,8 милиони евра поради затајување на данок. Шпанските...

Иниеста: Роналдо е главен каде и да игра

Шпанскиот фудбалер, Андрес Иниеста, пред натпреварот со Португалија изјави дека ќе обрнат посебно внимание на португалскиот репрезентативец, Кристијано Роналдо. - Роналдо е главен каде и...

Бекер со дипломатски имунитет се брани од тужби

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер се повика на дипломатски имунитет со цел да ги избегне тужбите против него, откако прогласи банкрот. Бекер во април стана...

Овие натпревари ќе се одиграат денеска на СП 2018

Денеска на Светското првенство во Русија на програмата се три натпревари, а дербито кое милиони фанови ширум светот го очекуваат е во вечерниот термин. Египет...

Казни за фудбалерите на Саудиска Арабија за поразот од 5:0

Голем број фудбалери на Саудиска Арабија ќе бидат казнети за поразот од Русија со 0:5 на почетокот на Светското првенство.    Според зборовите на претседателот на...

Рускиот амбасадор Шчербак ја прослави победата на националниот тим на отворањето...

Заедничко следење на воведниот натпревар од Светското првенство во фудбал во Русија, меѓу домаќинот и Саудиска Арабија, организираше попладнево во хотелот Русија рускиот амбасадор...

Децата во спортот – сигурна комбинација за здравје, среќа и за...

Спортувањето носи најголеми придобивки кај децата, почнувајќи од физичкото и од психолошкото здравје, сѐ до социјалниот аспект од животот. Спортот како телесна активност дополнително...