30 C
Skopje
22.9.2018 - 17:38

Глазгов Ренџерс го посакува Џерард на менаџерската позиција

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Стивен Џерард добил понуда да стане менаџер на Глазгов Ренџерс. Пред шест години, шкотскиот гигант беше исфрлен во четвртата лига поради...

Мендеш: Модриќ најдобар? Тоа е смешно!

Изборот на Лука Модриќ за најдобар фудбалер на годината од страна на УЕФА, предизвика негодување кај менаџерот на Кристијано Роналдо, Жорге Мендеш. - Модриќ најдобар?...

Најраздвижено е во Рома, најмирно е во Тотенхем

Според податоците на УЕФА, во досегашниот тек од преодниот рок во Рома пристигнале 10 играчи, а заминале седуммина. На другата страна на оваа листа...

Словенија, Шпанија и Португалија се најблиску до полуфиналето

Паралелно со шампионатите на ЕХФ од дивизијата Б, во Македонија и во Црна Гора, Словенија е домаќин на Европското првенство за јуниори, за ракометари...

СП 2018: Фудбалската федерација на Швајцарија не очекува казни за Џака...

Фудбалската федерација на Швајцарија соопшти дека не очекува казни за репрезентативците Ѓердан Шаќири и Гранит Џака, откако ФИФА покрена истрага против нив. Швајцарската репрезентација ја...

Тојота со Фернандо Алонсо ја освои „24 часа Ле Ман“

Тојота ја освои една од најпрестижните автомобилски трки во светот - „24-те часа Ле Ман“, за првпат во својата историја. Една од ѕвездите во...

Доминик Тим се пласираше во финале на „Ролан Гарос“

Австрискиот тенисер Доминик Тим за првпат се пласираше во финалето на „Ролан Гарос“, што воедно претставува најголем успех во неговата кариера. Тим со 3:0 во...

Лампард нов тренер на Дерби Каунти

Нов тренер на Дерби Каунти стана поранешен англиски репрезентативец и фудбалер на Челзи, Френк Лампард. Двете страни се согласија на договор со важност од три...

САД во полуфиналето на Дејвис купот

Тениската репрезентација на САД е првиот полуфиналист во Дејвис купот, неофицијално светско тимско првенство во тенис за мажи. Рајан Харисон и Џек Сок забележаа клучна...

Витсел сака трансфер во Борусија Дортмунд

Фудбалерот на Тијанжин Аксел Витсел планира да го напушти кинескиот клуб во текот на летото. Дваесет и девет-годишниот белгиски репрезентативец ќе се приклучи на...