21 C
Skopje
22.9.2018 - 23:08

Озил повреден, неизвесен неговиот настап на СП

Германскиот фудбалски репрезентативец Месут Озил го повредил коленото и е неизвесен за натпреварите на Мундијалот во Русија, објави „Билд“. Озил е еден од најважните играчи...

Франција, како и во 1998-та, има тројца бекови-стрелци

Французите беа подобри од Белгија во првото полуфинале (1-0), па в недела, во финалето на СП 2018 во Москва, ќе играат со Хрватска или...

Јотовски обезбеди четвртфинале на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Тој во два сета со 6:2 и 6:1 за...

Видеоигрите на пат за ОИ

Тоа што со години се најавуваше конечно се оствари, видеоигрите станаа дел од голем спортски настан. Имено, натпреварувањето во видеоигри, односно е-спортот, стана дел...

Гвардиола сака да биде селектор

Сега е фокусиран на менаџерската работа во англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер сити, но Шпанецот Пеп Гвардиола размислува што би работел подоцна. - Ако се укаже...

Витсел сака трансфер во Борусија Дортмунд

Фудбалерот на Тијанжин Аксел Витсел планира да го напушти кинескиот клуб во текот на летото. Дваесет и девет-годишниот белгиски репрезентативец ќе се приклучи на...

Вилијамс во третото коло на Вимблдон, Вознијацки поразена од Макарова

Американската тенисерка Серена Вилијамс со убедлива победа од 2:0 во сетови ја совлада бугарската тенисерка Викторија Томова и се пласираше во третото коло на...

Претседателот на Ница: Балотели самиот одлучи да остане со нас

Пред неколку дена, Марио Балотели повторно потпиша договор со Ница, а претседателот на клубот, Жан-Пјер Ривиер го пофали играчот за покажаната лојалноста. - Тој го...

Германците ги враќаат билетите

Најголем дел од германските навивачи кои допатуваа на Светското првенство во Русија ги враќаат билетите. Ова се должи на елиминацијата на нивната репрезентација уште...

Одреден составот за СП, од каде што почнува патот за ЛОИ

Имаме мошне квалитетен состав и во поединечна и во екипна конкуренција за ова СП, каде што, пак, конкуренцијата ќе биде исклучително голема, вели селекторот...