15.9 C
Skopje
19.7.2019 - 3:41

Трајковски и Несторовски најзаслужни за победата на Палермо

Македонските репрезентативци во редовите на Палермо, Александар Трајковски и Илија Несторовски беа стрелци во победата над Падова остварена попладнево на гостински терен со 3:1. Домаќините...

Азербејџанецот Мамедов во водство по 7-то коло на ЕП во забрзан...

Азербејџанскиот велемајстор (ВМ) Рауф Мамедов (2.739 рејтинг-поени), води по 7-то коло (од предвидените 13) на 31. Европско поединечно првенство (ЕП) во забрзан шах, што...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на КК Фени

Во 9-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига денеска кошаркарите на Куманово на домашен терен загубија од екипата на КК Фени со...

Триумф на Микаела Шифрин на супервелеслаломот во Лејк Луис

Микаела Шифрин (САД) освои втора по ред Супер-Џи трка, дел од Светскиот куп во ски-алпски дисциплини. Дваесет и три годишната Американка ја постигна својата...

Бока Јуниорс се жали до арбитражниот суд во Лозана

Бока Јуниорс поднесе жалба во спортскиот арбитражен суд во Лозана со барање за службена победа во реваншот од финалето на Копа Либертадорес против Ривер...

И Лукаку незадоволен од Мурињо

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку се придружи на своите соиграчи Пол Погба и Алексис Санчез во незадоволството кон менаџерот на тимот, Жозе Мурињо,...

На стадионот на европскиот првак ќе се добие шампионот на Ј....

Во Мадрид, на стадионот „Сантијаго Бернабе“, утревечер (20.30 часот) треба да се одигра реваншот во т.н. суперкласико или, како што го нарекоа некои, меч...

Карлсен ќе игра во Македонија?

Македонските љубители на шахот и во 2019 година ќе можат да уживаат во играта на големите шаховски мајстори. В година во Скопје треба да...

Металург најавува уште еден добар меч и посакува и минимална победа

В недела Металург го пречекува Мешков, во последниот меч годинава, а тренерот Брестовац верува дека со дисциплинирана, тимска и борбена игра тимот може да...

Манчестер Сити без своите најголеми ѕвезди во дербито против Челзи

Две од најголемите ѕвезди на Манчестер Сити – Серхио Агуеро и Кевин де Бруин, не се целосно закрепнати од своите повреди и нема да...