Мурињо: Фелаини не е Марадона, но е многу важен фудбалер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не пропушти да го пофали Маруан Фелаини за неговата пожртвувана игра. Пред неколку дена, Белгиецот го реализира победоносниот гол...

УЕФА ќе го тестира ВАР системот на мечот Италија – САД

УЕФА ќе го тестира видео системот за помош за судии (VAR) за време на пријателскиот натпревар меѓу националните тимови на Италија и САД, информира...

ВАР, иако бавно, ја презема контролата

На двата меча во ЛШ во средата, Атлетико - Јувентус (2-0) и Шалке - Манчестер сити (2-3) имаше неколку контроверзни ситуации во кои беше...

Конор Мекгрегор поразен, по мечот настана масовна тепачка (видео)

Апсолутниот фаворит Конор Мекгрегор беше поразен од Хабиб Нурмагомедов, со што ја одбрани титулата во лесна категорија. Очиглено дека Конор не очекуваше колку воинствен противник....

Погба повторно сака да игра за Јувентус

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед Пол Погба сака да се врати во Јувентус, пишува италијанското издание „Тутоспорт“. Дваесет и пет-годишниот француски репрезентативец не...

Ники Лауда по три месеци излезе од болница

Легендарниот возач во Формула 1, Ники Лауда, по три месеци си замина од болницата, каде му беше извршена трансплантација на белите дробови. Трикратниот шампион е...

Влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Романија се пуштени во продажба

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти јуни...

Металург не издржа во второто полувреме во Лисабон

Подмладениот состав на Металург загуби од Спортинг во Лисабон со 26-34, во вечерашниот меч од првото коло на ракометната Лига на шампионите (ЛШ). Првото полувреме...

Новата повреда на Надал го враќа Ѓоковиќ на чело на АТП...

Шпанскиот тенисер и сѐ уште прв светски рекет Рафаел Надал кој вчера не го одигра мечот против Вердаско на Мастерсот во Париз, изјави дека...

ЖРК Куманово на домашен терен загуби од Металург

Во рамките на 26-тото коло од ракометната женска супер лига ракометарките на Куманово синоќа на домашен терен загубија од екипата на Металург со 23:27...