Кадетите супериорни и против Естонија

Македонската машка ракометна репрезентација (до 18 години) со максимални пет победи во пет натпревари ја заврши групната фаза на ЕХФ-шампионатот од дивизијата Б што...

Атлетико три од три во Суперкупот на УЕФА

Атлетико Мадрид го совлада Реал со 4-2 во Талин, во меч во кој првпат се сретнаа тимови од ист град Атлетико е освојувачот на Суперкупот...

Направен првиот чекор кон завршницата на одбојкарското ЕП

Македонија во неизвесен меч ја совлада Унгарија на гости со 3-2 (25-23, 25-23, 23-25, 23-25, 16-14) на почетокот од квалификациите за ЕП 2019 година Одбојкарската...

Синот на Роналдињо се обидел да го скрие својот идентитет од...

Синот на бразилската фудбалска легенда Роналдињо, Жоао Мендеш, се обидел да го скрие својот идентитет за време на пробите во бразилскиот клуб Крузеиро, пренесе...

Шпанската Ла Лига планира да игра мечеви во САД

Водечките луѓе на шпанската фудбалска Ла Лига планираат неколку првенствени натпревари да се одиграат во САД, освен големото дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона. Според...

Томас и Фрум одбија да учествуваат на Турнејата на Шпанија

Победникот на Тур де Франс 2018 година Герент Томас (Велика Британија) нема да учествува во уште една престижна велосипедска обиколка - Турнејата на Шпанија. Натпреварувачот...

Давитков го објави списокот за втората фаза од квалификациите за ЕП...

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков денеска го објави списокот на играчи на кои ќе смета за втората фаза од квалификациите за...

На „Олд Трафорд“ не сакаат да слушнат за несогласувањата на Мурињо...

Управата на Манчестер Јунајтед ги демантираше информациите за нов скандал помеѓу Жозе Мурињо и Пол Погба. Весникот „Сан“ објави дека и двајцата влегле во сериозна...

Сен­за­ци­о­нал­но ре­ми на Гам­бит Асе­ко СЕЕ про­тив Ал­ка­ло­ид

Мал­ку не­до­сти­га­ше па да се слу­чи сен­за­ци­ја на 27-то Екип­но пр­венс­тво на Ма­ке­до­ни­ја во шах, што се игра во Стру­га. Име­но, во 5-то ко­ло,...

Македонија се искачи едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше едно место и сега се наоѓа на 70. позиција на ФИФА ранг-листата објавена денеска. Од противниците на Македонија во групата од...