Премиерлигашите потрошија 200 милиони фунти помалку за трансфери

Екипите од Премиер лигата на Англија потрошија над 200 милиони фунти помалку за трансфери ова лето, во однос на истиот период минатата година, покажува...

Спалети потпиша нов договор со Интер

Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спалети, откако стратегот ќе остане на „Џузепе Меаца“ до јуни 2021 година, објави официјалната веб-страница...

Мурињо го враќа Ибрахимовиќ во Јунајтед

Златан Ибрахимовиќ може да се врати во Манчестер Јунајтед во јануари, објавија англиските медиуми. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо веќе одржал неколку разговори со...

Фернандо Алонсо става крај на кариерата во Формула 1

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо се повлекува од Формула 1. Шпанецот објави емотивно видео за збогум на својот Твитер профил, а истовремено со тоа...

Манџукиќ го објави повлекувањето од хрватската репрезентација

Напаѓачот Марио Манџукиќ преку порака на Инстаграм објави повлекување од репрезентацијата на Хрватска. Манџукиќ има 89 настапи и 33 гола во дресот на репрезентацијата, кои...

Федерер: Ју Ес Опен ќе биде епски

Роџер Федерер е подготвен да го одигра првиот официјален натпревар по четвртфиналето на „Вимблдон“.   По пауза од повеќе од еден месец, Швајцарецот ќе игра против...

Шилегов потврди дека Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска соопшти дека бил известен од раководството на ФК Вардар на чело со Сергеј Самсоненко, дека тој повеќе нема...

ВАДА задоволна од активностите за време на СП во Русија

Претседателот на Светската антидопинг агенција (ВАДА) Крег Риди изјави дека анти-допинг службите на Светското фудбалско првенство во Русија биле добро организирани. - Во ФИФА не...

Лауда започна со физикална терапија

Легендарниот шампион во Формула 1, Ники Лауда започна со физикална терапија, соопшти австриски „ОЕ 24“. Лауда закрепнува по трансплантацијата на белите дробови извршена претходниот месец. Во...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15...