17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:48

Куманово ја совлада Блокотехна и се доближи на чекор до пласман...

Во рамките на 21–то коло од првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на Блокотехна со 86:65 (47:29)...

Дончиќ: Во НБА полесно се даваат кошеви, отколку во Европа

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ даде опширно интервју за шпанската телевизија „Mовистар +“ во кое зборува за адаптацијата во НБА-лигата, за разликите меѓу играта во...

Во дербито на колото Куманово на домашен терен загуби од Работнички

Во рамките на 4-то коло од првата кошаркарска лига вечерва кошаркарите на Куманово како домаќини загубија од екипата на Работнички со 70:82 (42:39) со...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на КК Фени

Во 9-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига денеска кошаркарите на Куманово на домашен терен загубија од екипата на КК Фени со...

Работнички подобар од МЗТ, дербито се одигра пред празни трибини

Работнички го совлада МЗТ Скопје со 92:74 во „вечното дерби“ на македонската кошарка. Поради технички проблеми натпреварот не се одигра во Градски парк и беше...

Нејмар му подари на Леброн Џејмс дрес од ПСЖ

Францускиот фудбалски шампион Пари Сен Жермен на својот Твитер профил објави фотографија на ѕвездата на тимот Нејмар со четирикратниот МВП во НБА лигата Леброн...

Леброн Џејмс со критики за Лејкерси

Леброн Џејмс оцени дека на моменти неговите соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс претеруваат со тимската игра и треба да бидат малку посебични.   Против Јута „езерџиите“...

Македонија ја совлада и Белорусија на Европското првенство во Софија

Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија ја совлада Белорусија со резултат 84:77 на Европското првенство (ЕП), дивизија Б, во Софија. По двата пораза од Летонија и Белгија,...

Блокотехна по само две години постоење освои меѓународен трофеј

Kошаркарскиот клуб Блокотехна успеа, по само по две години од своето основање, да го крене првиот победнички пехар во меѓународна конкуренција, триумфирајќи во Балканската...

Деновите на Лук Волтон во Лејкерс се изброени

Лук Волтон ќе биде ослободен од тренерската позиција во Лос Анџелес Лејкерс по крајот на сезоната, соопштува „Њујорк Тајмс“. Претходно во сезоната, Меџик Џонсон изрази...