Идентификувани сите жртви во хеликоптерската несреќа во Калифорнија

Во тешка хеликоптерска несреќа во неделата, во Калифорнија загина кошаркарската легенда Коби Брајант (41). Покрај него, животот го загубија и осум други лица. Несреќата...

Љубовта кон кошарката ги поврзуваше Коби и неговата несудена наследничка

Дваесетгодишната блескава кариера на Коби Брајант (41) со Лос Анџелес лејкерс беше исполнета со успеси, но и контроверзи, како што беше спротиставувањето со тогашниот...

ФБИ отвори истрага за хеликоптерската несреќа, непристапниот терен отежнувачка околност

ФБИ го истражува местото на несреќата каде што се урна хеликоптерот со НБА-играчот Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум други лица, изјави официјален...

Коби Брајант – „црна мамба“ на паркетот, посветен родител надвор од...

Собрани во Њупорт Риџ, каде што постојано се зголемува бројот на свеќи, цвеќиња, балони и други предмети синоќа, колегите и соседите на Коби Брајант,...

Густата магла можна причина за несреќата во која загина Коби Брајант?

Лошото време и густата магла, но и низа грешки на пилотот се најверојатно причините за страшната несреќа во која синоќа загина НБА-легендата Коби Брајант...

Во несреќата во која загина Брајант има повеќе жртви отколку што...

Вкупно девет луѓе загинале во хеликоптерската несреќа во која настрадаa кошаркарската ѕвезда Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, соопшти канцеларијата на шерифот на Лос...

Светот се збогува од Коби Брајант, бројни спортски ѕвезди оддаваат почит

Бројни спортски ѕвезди и јавни личности на социјалните мрежи оддаваат почит и се збогуваат со еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант...

Меѓу настраданите е и тринаесетгодишната ќерка на Коби Брајант

Коби Брајант (41) патувал на кошаркарски натпревар заедно со неговата тринаесетгодишна ќерка Џиана при хеликоптерската несреќа во Калифорнија во која загинаа, пренесуваат американските медиуми. Нема...

Коби Брајант го загубил животот во хеликоптерска несреќа

Легендарниот НБА-кошаркар Коби Брајант (41) го загубил животот во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, САД, објавуваат американските медиуми. Брајант бил меѓу петте лица што патувале во...

Шампионот МЗТ Скопје пресилен за Куманово

Кошаркарите на Куманово загубија од МЗТ Скопје со 60-73 (37-44), вечерва на домашен терен, со што го претрпеа шестиот пораз сезонава,  во рамките на...